آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / اردوهای سبز همرکابان برای آشتی و احیای طبیعت

اردوهای سبز همرکابان برای آشتی و احیای طبیعت

همرکابان محوری در طبیعت زیبای زمستانی بذر کاری کردند و همرکابی و همیاری خود را با طبیعت در میان گذاشتد . 

A (3)

صبح روز جمعه مورخ ۸ دی ماه ۱۳۹۶ گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی (ادآ) محور مریوان – روستای کولان را از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان در اردوی ۶ محوری “همرکاب آشتی با طبیعت” همرکاب شدند. در همین راستا همرکابان سبز ادآ در محور جنگلی شمال غربی روستای کولان (میانبر روستای سیف سفلی) فعالیت زیست محیطی انجام شد  و بمدت ۱ ساعت تمام محوطه ی کوهستانی و جنگلی کولان و سیف  را از دانه های بذر بلوط کوهی “به روو” پوشش دادند. گفتنی است که تمام دانه های بذر بلوط کوهی در شعاع ۱۰۰ سانتیمتری مابین درختان کاشته شد.

همرکابان سبز ادآ در اردوی ۶ محوری “همرکاب آشتی با طبیعت” علاوه بر فعالیت بذر کاری ، به فعالیت توزیع خوراک برای پرندگان و حیوانات در محوطه ی کوهستانی روستای کولان فعالیت انجام دادند که در این فصل زیبای زمستانی ، کمتر خوراک برای حیوانات و پرندگان یافت خواهد شد. گفتنی است که همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی ، همرکابان و همیاران طبیعت هستند که عضویت ” کارت همیار طبیعت” را از سازمان منابع طبیعی ، مراتع و جنگلداری کشور را دارا می باشند . قرار است با کمک سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز “کارت همیار محیط زیست” را برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست از این سازمان را دریافت نمایند.

گروه همرکابان محوری ادآ در سومین پروژه از مجموعه اردوهای “همرکاب آشتی با طبیعت” ، پایداری و تعهد خود را نسب به برنامه اردوهای محوری برای حفظ و احیای طبیعت نشان داده و خواستار است که با همکاری و همرکابی در مسائلات زیست محیطی بخصوص فعالیتهای سبز و خودجوش احیای طبیعت ، اقشار جامعه بی تفاوت نمانده و سپس با هماهنگی بیشتر برای حفظ طبیعت بصورت امری انسانی پیش قدم باشند.

انجمن دوچرخه سواری آشتی هر هفته با همکاری و مشارکت همرکابان نوجوان جهت حفظ و احیای طبیعت همرکاب بوده و انتظار دارد که علاوه بر همرکابان محوری ادآ ، داوطلبانی دیگر از قشر دانش آموزان و دانشجویان در جامعه  بصورت خودجوش و داوطلبی در برنامه های اردویی برای حفظ طبیعت و پایداری زندگی  همرکاب باشند.

مجموعه اردوهای همرکاب آشتی با طبیعت همچنان ادامه خواهد داشت و همرکابان سبز در این راستا هر هفته در محورهای جنگلی به احیای طبیعت و حفاظت از آن خواهند پرداخت . علاقمندان به فرهنگ همرکابی می توانند در برنامه های محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی حضور بعمل رسانند و با کاروان همرکابی نیز برای حفظ محیط زیست ، سلامت و پایداری زندگی همرکاب شوند .

به روایت تصویر از محور تفرجگاهی بالک اردوی ۶ محوری همرکاب آشتی با طبیعت

  • گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *