آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / همرکابی سبز ، به معنای آشتی و مهربانی با طبیعت و سلامت

همرکابی سبز ، به معنای آشتی و مهربانی با طبیعت و سلامت

همرکابان سبز محورهای کوهستانی و جنگلی بخش مرکزی مریوان و سروآباد را در اردویی محوری همرکاب شدند

ADA (12)

صبح روز جمعه مورخ ۳ شهریور ۱۳۹۶ همرکابان سبز محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی در ۲۱ مین اردوی محوری “همرکاب جامعه ی سالم” این بار محور تفریحی و کوهستانی بخش مرکزی شهرستان مریوان و سروآباد – روستاهای  ” سرنژمار و زلکه ” را همرکاب شدند . در این برنامه ی محوری با گذر از روستاهای نژمار و سرنژمار مریوان و سپس میانبری که مابین “سرنژمار را از بخش جنوب شرقی این روستا به روستای زلکه ” از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد را متصل می دهد ، طی نمودند . از بخش شمالی “روستای زلکه”  ، دیدگاه بسیار زیبایی از دشت و کوههای سر به فلک کشیده ی هورامانات و جاده ای که درب ورودی مناطق اورامانات و روستای دزلی را تشکیل می دهد به چشم می خورد که این درب ورودی در میان دو کوه بسیار زیبا و صخره مانند با ارتفاعی بیش از ۵۰۰ متر  به نام “دربند دزلی” معروف است . دربند دزلی اولین درب ورودی روستاهای “دزلی ، درکی ، دمه یو ، سه راهی ژالانی به شهر و بخش اورامان تخت و گردنه ای به نزدیکی ارتفاع  ۴۰۰۰ متر به نام  “ته ته ” از منطقه ی لهون اورامانات کرمانشاه ” را تشکیل می دهد .

 همرکابان محوری سبز ادآ  به موجب فشار گرمای نیمروزی شهریور ماه ، کمپ استراحت خود را در دیدگاه بسیار زیبا و بکر روستای زلکه  کنار یک چشمه آب طبیعی و جوشان همراه با چوپان بسیار مهربانی از آن دیار سر سبز برای صرف نهار و استراحت بمدت چند ساعت اسکان دادند و فراغت با ارزش و پر از معنویات خود را در آن محل سپری نمودند . راس ساعت ۶ بود که  از روستای زلکه بطرف جاده اصلی دربند دزلی بطرف سه راهی بیکره همرکاب شدند و با گذر از سر راهی روستاهای ” دره ناخی ، ذکریان ، خشکین و حسین آباد ” مقصد خود را بطرف شهر کانی دینار و سپس شهرستان مریوان ترک نمودند .

گفتنی است که اردوی ۲۱ محوری ” همرکاب جامعه ی سالم ”  تابحال یکی از جذابترین اردوهای محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی محسوب می شود که محور فعالیتی این اردو با توصیفی از ” مناظر زیبا به منظور شناسایی موقعیتهای اکوتوریسم منطقه و معرفی آن به گردشگران غیر بومی از طریق سایت رسمی و مرجع انجمن دوچرخه سواری آشتی ” بصورت تصویری معرفی می شود . مردمان زحمتکش روستاهای ” زلکه و همسایگان آن همه مشغول کشاورزی و دامداری هستند . در مسیر جاده اصلی سه راهی بیکره به دربند دزلی ، مردمان این مرز وبوم همه مشغول فروش “میوه های فصلی و سبزیجات ” می باشند و امرا معاش روزانه ی خود را تا پایان این فصل به این طریق تامین خواهند کرد .

به روایت تصویر از اردوی ۲۱ محوری ” همرکاب جامعه ی سالم ” روستای زلکه 

  • گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی 

همچنین ببینید

تا اطلاع ثانوی ثبت نام متوقف است.

به استحضار متقاضیان درخواست کننده کارت همرکابی سبز میرسانیم که صدور کارت همرکابی سبز تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *