آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / همرکابی سبز در راستای آشتی و مهربانی با طبیعت

همرکابی سبز در راستای آشتی و مهربانی با طبیعت

در نهمین اردوی “همرکاب جامعه ی سالم و آشتی با طبیعت ” همرکابان سبز فعالیت زیست محیطی را به انجام رساندند . 

A (12)
تصویر آرشیویی از گروه همرکابان محوری

صبح روز جمعه مورخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی با هدف “آشتی با طبیعت و جامعه ی سالم ” ۳ نقطه ی گردشگری و اکوتوریسم ” حیات وحش زریبار ، تفرجگاه بیلو و مناطق جنگلی و زیارتی دره وران ” را از وجود زباله های مضر خانواده های تفرجگر پاکسازی نمودند  شایان ذکر است که از روز انس با طبیعت ۱۳ فروردین امسال تا به روزهای پایانی بهار جاوید و ماه مبارک رمضان خانواده های بومی و غیره بومی هر هفته بصورت مجدد به آن تفرجگاهها پناه می برند و بعلت عدم رعایت برخی از آنان نسبت به جمع آوری پسماندهای خود بسیار بی تفاوت و سهل انگار بوده و همین امر موجب تار شدن سیمای طبیعت و تخریب آن خواهد شد. همرکابان سبز در راستای همین اردو و در محور فعالیتی خود با دیدن پسماندهای مضر که خود یک نوع بی احترامی به حقوق طبیعت و نقص منشور اخلاقی هر انسان نسبت به حفظ آن می باشد را مورد محکومیت قرار دادند و با وجدانی انسانی و با رفتار از خود گذشتگی و ترحم در آن مناطق بر حسب آن اتفاق به پاکسازی زباله های مضر پرداختند . همرکابان محوری در هر سه منطقه ی تفریحی و تفرجگاهی ” حیات وحش زریبار ، بیلو و دره وران ” با جمع آوری بیش از ۱۰۰ عدد بطری پلاستیکی و شیشه ای ” آب معدنی و نوشیدنیهای گاز دار ” فعالیت خود را به انجام رساندند و آنان را از زباله های نایلونی ” همانند سفره های یک بار مصرف ” تفکیک و در  کیسه های مخصوص زباله قرار دادند.

ما بعنوان همرکابان سبز در زمینه ی حفظ محیط زیست و سلامت همگانی ، همیشه بر آن باور بوده که جهان فرش سر سبزی است برای تمام اقلیتهای فرهنگی و قومیتی ، هر یک از ما قومیتها و ملتها بایستی با نگرشی سبز و از خودگذشتگی در برابر بحرانهای زیست میحطی که موجب تهدید سلامت جامعه خواهد شد ، ایستادگی کنیم و خود را مسئول پیشگیری از اتفاقات و حوادثات آن ارزشها برای ” زندگی پایدار ” بدانیم . امید است که گروههای دوچرخه سواری و علاقمندان به فرهنگ دوچرخه سواری در سایر ایران و جهان این مسئله را به خوبی درک کنند و با نگرشی سبز با همرکابی هم به پاسداری از زیست بوم و امورات سلامتی برای “تامین جامعه ی سالم و زندگی پایدار”  بپردازند. یادمان باشد که ما علاقمندان به فرهنگ طبیعت گردی ، بدهکار هیجان و انرژی های مثبت موجودات طبیعی در آن تفرجگاهها و زیستگاههای جنگلی که مرکز تولید اکسیژن میباشد ،  هستیم که اگر در فکر حفاظت از آن نباشیم . در آینده ای نزدیک به مشکل و فاجعه های زیست محیطی و پیامدهای ناخواسته تبدیل خواهد شد.

در ۵ ژوئن ۲۰۱۷ از طرف برنامه ی جهانی محیط زیست سازمان ملل UNEP به ” روز جهانی محیط زیست “ شناخته شده است که هر ساله این سازمان برای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در میان فرهنگ ها و ملت های جهان ” پیامی را بر خواهد گزید  و راهکارهای حفاظت از آن را با مشارکت مردمی فرا می خواند. UNEP در ۵ ژوئن امسال تا ۱۲ ژوئن که در هفته ی محیط زیست قرار خواهد گرفت ،  پیام ” من با طبیعت هستم ” را عنوان نموده است .

به روایت تصویر در اردوی ۹ ” همرکاب جامعه ی سالم و آشتی با طبیعت” 

  • گروه همرکابان محوری ا.نجمن د.وچرخه سواری آ.شتی (ا.د.آ)

همچنین ببینید

تا اطلاع ثانوی ثبت نام متوقف است.

به استحضار متقاضیان درخواست کننده کارت همرکابی سبز میرسانیم که صدور کارت همرکابی سبز تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *