آموزش وردپرس
خانه / دبیرخانه ها / آموزش / همرکابی گرم در گرمی تابستان برای آشتی با طبیعت و سلامت!

همرکابی گرم در گرمی تابستان برای آشتی با طبیعت و سلامت!

همرکابان سبز ادآ در پانزدهمین برنامه ی اردویی ” همرکاب جامعه ی سالم ” در گرمی تابستان همرکاب طبیعت شدند . 

Ashti (6)

صبح روز جمعه برابر با ۲۳ تیر ۹۶ گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی (ادآ) در اردوی ۱۵ محوری ” همرکاب جامعه ی سالم ” جهت تامین سلامت خود و فراخواندن جامعه اللخصوص نوجوانان و جوانان خلاق به تامین سلامت خود با پیام ” همرکاب جامعه ی سالم ”  همرکاب طبیعت شدند . در این برنامه ی اردویی ، همرکابان سبز ادآ محور رفت و برگشت “جاده و کوهستان” روستاهای ” دره وران – بناوچله – محمده و سیف سفلی ” را بر همین اساس همرکاب شدند. از طرفی دیگر همرکابان سبز ادآ برای استراحت و صرف نهار در تفرجگاه جنگلی و زیارتی “دره وران” کمپ ایجاد نمودند  و بمدت ۱ ساعت تمام چندین کیسه زباله از پسماندهای خوراکی و مضر گردشگران بومی و غیره را در آن تفرجگاه پاکسازی و تفکیک نموده و سپس آن را در کیسه ها قرار دادند.

گروه همرکابان محوری ادآ سعی بر پیشرفت در برنامه های مشارکتی و تفریحی همرکابان نموده است تا بتواند ” نوجوانان و جوانان ” خلاق را در عرصه های گردشگری و آشتی با طبیعت و سلامت قرار دهد. خوشبختانه در این راستا از آغاز برنامه های همرکابی تا کنون ، فعالیتهای زیادی با مشارکت آن همرکابان خلاق ایجاد شده است و توانسته است در عرصه های فعالیتی خود که ذکر بر حفظ ” محیط زیست ، سلامت و  توسعه ی گردشگری ” است ، فعال باشد و بصورت خودجوش و انساندوستانه خدمت نماید . انجمن دوچرخه سواری آشتی بر روند فعالیتهای محوری خود تاکید بر ” کاهش کم تحرکی جسمی و توسعه ی فرهنگ همرکابی (دوچرخه سواری ) می نماید و این معضل را بیشتر  در میان افرادهایی که قربانی بیماریهایی همچون ” دیابت ، فشارخون بالا ، ام اس ، بیماریهای قلبی و تنفسی ، مشکلات درونی و روان ، چربی بیش ازحد ، مفاصلی و ارتوپدی ” هستند دنبال می کند و کمک می نماید تا آنها را به برنامه های همرکابی جهت ایجاد تحرک سالم و تندرست فراخواند .

متاسفانه امروزه نوجوانان خلاق و با استعداد بیشتر اوقات فراغت خود را در خانه های مجازی ” گیم نت و بازیهایی رایانه ای” تلف خواهند کرد که با گذشت زمان وابستگی آنها به آن معضلات خواهد توانست آنان را از پیشرفت های روز افزون زندگی به دور و محروم سازد . از طرفی دیگر موبایل های اندرویدی که قابلیت نصب بیش از هزاران بازی رایانه ای را در خود جای خواهد داد ، می تواند یکی دیگر از این معضلات اجتماعی باشد . امروزه نواجوان بیشترین وقت با ارزش خود را در ایجاد و مدیریت شبکه های اجتماعی ” چت و به اشتراک گذاشتن تصاویرهای زشت و ناپسندانه ی اجتماعی و اخلاقی ” سپری خواهند کرد که همین امر می تواند آنان را استعدادهای ” علمی و هنری ” محروم نماید . و از همه مهمتر می تواند از تحرکات و تفریحات روزمره به دور سازد و در روان آنها اختلال ایجاد نماید

“همرکاب جامعه ی سالم راهی است برای آشتی با طبیعت برای ایجاد تحرک سالم و زندگی پایدار”

به روایت تصویر از “اردوی ۱۵ محوری همرکاب جامعه ی سالم ” 

  • گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی 

همچنین ببینید

تا اطلاع ثانوی ثبت نام متوقف است.

به استحضار متقاضیان درخواست کننده کارت همرکابی سبز میرسانیم که صدور کارت همرکابی سبز تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *