آموزش وردپرس
خانه / درباره ما

درباره ما

0000

همرکاب با ترویج و توسعه ی پایدار فرهنگ دوچرخه سواری در راستای خدمت به امورات بشر دوستانه ی

حفاظت از محیط زیست و تامین سلامت همگانی

انجمن دوچرخه سواری آشتی در مورخ ۲۲ آبان ۱۳۹۳ با نام گروه دوچرخه سواری آشتی در شهرستان مریوان / استان کردستان با همت علاقمندان به فرهنگ دوچرخه سواری تاسیس شد . این انجمن در سر آغاز فعالیت خود فرهنگ دوچرخه سواری را بعنوان وسیله ای کاری و مناسب همانند دیگر ماشینهای نقلیه جهت استفاده برای حمل و نقل  در حومه شهری توسط عموم  مردمی  فراخوانده است . و بر آن باور بوده که استفاده از نقلیه ی  سبز دوچرخه میتواند در امر کاهش آلودگی هوا و تراکم بیش از حد ترافیک موثر باشد .

 برنامه هایی که در راس فعالیتهای انجمن دوچرخه سواری آشتی  مورد اهمیت قرار گرفته است ، موضوع “حفظ محیط زیست و تامین سلامت همگانی” با بهره ور شدن از فرهنگ دوچرخه سواری میباشد و میتواند در تامین سلامت همگانی اللخصوص محیط زیست تاثیر گذار باشد .

انجمن دوچرخه سواری آشتی جهان و جایگاه خود را سرزمینی سرسبز جهت پایداری زندگی سالم و تندرست برای همگان خواهد دانست که همیشه راهنمای راه فعالیتهای خودجوش و بشردوستانه بوده و جامعه را به حفظ محیط زیست و تامین سلامت همگانی ترغیب و دعوت نموده است .

جامعه ی امروزی ما به خدمت نیاز دارد ! نیازی که خیلی انسانها برای ادامه دادن به زندگی خود بدان نیازمند خواهند بود برای خدمت  راه های بسیاری وجود دارد اما ما بعنوان یک سازمان مردم نهاد برای فراهم ساختن جامعه سالم و تندرست مردم را به تحرک سالم بنابه استفاده و بهره وری از  نقلیه سبز فرهنگ دوچرخه سواری فرا می خوانیم .

انجمن دوچرخه سواری آشتی با اهمیت دادن به موضوع ” محیط زیست و سلامت ” توانسته است امورات فعالیتی خود را  برای آموزش بهتر و وابستگی مردمی به نقلیه ی سبز دوچرخه در ایجاد حمل و نقل بدون آلاینده آگاه سازد . ما فرهنگ دوچرخه سواری را با موضوع قهرمانی و ورزش دوچرخه سواری تطبیق نخواهیم داد . امروزه گرمایش زمین با وجود نقلیه های حامل سوخت و آلاینده ها،  محیط زیست و سلامت جامعه را به مخاطره انداخته است که برای جلوگیری از این معضل راه نقلیه سبز دوچرخه سواری را برای حل این مشکل در پیش گرفته ایم ما میخواهیم مردم به حمل و نقل سبز در حومه ی شهر روی آورند . تا معضلات مذکور به حوادث و پیامدهای ناخواسته ی ” زیست محیطی و سلامتی”  تبدیل نشود . با وجود پیشرفت زمان امنیت محیط زیست و سلامت به چالش کشیده خواهد شد .و جامعه ی جهانی ناچار به استفاده ی اجباری  از تحرک سالم و نقلیه ی سنتی  “دوچرخه  و پیاده روی” جهت کاهش آلودگی هوا و تامین سلامت در حومه ی شهر خواهند شد.

POSTER-TARVIJI

اهداف ما ؛

۱ ترویج و توسعه ی پایدار فرهنگ دوچرخه سواری بعنوان حمل و نقل سبز شهری

۲ ایجاد اردوهای دوچرخه سواری و تفریحی جهت احیای محیط زیست در روزهای بخصوص و تعطیلی بعنوان اوقات فراغت

۳ ترویج و توسعه ی پایدار فرهنگ دوچرخه سواری جهت کاهش تصادفات جاده ای که بیشتر از طریق نوجوانان به وسیله موتور سیکلت رخ مي دهد و موجب قربانی آنان نیز خواهد شد.

۴ برگزاری سمینار و کارگاههای آموزشی و توجیهی جهت توسعه پایدار نقلیه سبز دوچرخه و مسائلات مربوطه

۵ برگزاری همایش و کارناوال همگانی فرهنگ دوچرخه سواری در روزهای جهانی مرتبط با محیط زیست و سلامت

۶ ایجاد تورهای گردشگری با هدف ترویج فرهنگ گردشگری با بهره ور شدن از فرهنگ دوچرخه سواری و با پیامدهای ” صلح و آشتی ، زیست محیطی و سلامت همگانی “

۷ برگزاری جشنواره های ویژه ی فرهنگ دوچرخه سواری با تلفیقی از آداب ، هنر و پوشش لباسی قومیتها جهت معرفی جاذبه های گردشگری و حفظ اکوتوریسم منطقه

۸ مدیریت ‌، آموزش قوانین ترافیکی و راه اندازی لاین ترافیکی دوچرخه سواری در محورهای پرتراکم شهر جهت امنیت جانی دوچرخه سواران “همرکاب”

0989

گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی 

گروه همرکابان محوری ادآ مخف شده ی ” انجمن دوچرخه سواری آشتی” می باشد و بصورت جداگانه تحت مدیریت ادآ فعالیت خواهد نمود این گروه رسما فعالیتهای محوری و برنامه های فرهنگ دوچرخه سواری را بعهده دارد . گروه همرکابان محوری ادا یکی از بزرگترین دبیرخانه های انجمن دوچرخه سواری آشتی محسوب می شود . این گروه سایر برنامه های همرکابی همانند ” برگزاری اردوهای هفتگی ، کارناوال ، تورهای گردشگری ، آموزش و ترویج فرهنگ همرکابی ” دوچرخه برای کار ” را متعهد می باشد . و با کمک همرکابان تحت پوشش خود برنامه های متنوع محوری را در شرایط خاص اجرا می نماید . گروه همرکابان محوری ادآ سعی می نماید که با هدف ترویج و توسعه ی پایدار فرهنگ دوچرخه سواری علاقمندان را در این راستا به استفاده از فرهنگ نقلیه ی سبز دوچرخه در حومه ی شهر ترغیب نماید . تا با همرکابی همگان به کاهش آلودگی هوا ، ترافیک و تصادفات جاده ای پایان دهیم و ارزشهای سلامتی را به جامعه بازگردانیم.