آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / همرکابی سبز در طبیعت سبز بهاری برای تامین سلامت!

همرکابی سبز در طبیعت سبز بهاری برای تامین سلامت!

همرکابان سبز انجمن دوچرخه سواری آشتی برای تامین سلامت خود و آشتی با طبیعت همرکاب طبیعت سبز بهاری شدند . 

DSC06141

صبح روز جمعه مورخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ مصادف با “روز جهانی سلامت” همرکابان سبز انجمن دوچرخه سواری آشتی در دومین اردوی “همرکاب جامعه ی سالم”  محور گردشگری و کوهستانی روستاهای ” سیف ، محمده ، گاگل ، بناوچله و دره وران”  از توابع بخش خاومیرآباد شهرستان مریوان را با هدف ” آشتی با طبیعت و تامین سلامت”  همرکاب شدند . در راستای این اردو با شرایطی از آب و هوای ابری و بارانی در نزدیکی های روستای گاگل بمدت یک الی یک و نیم ساعت تمام ، همرکابان در زیر باران رحمت الهی قرار گرفتند که در ابتدای مسیر خاکی روستای بناوچله مکانی را برای استراحت و صرف نهار  خود جستجو و اسکان دادند . همرکابان سبز برای فراهم نمودن آتش جهت خشک کردن لباسهای خود و تهیه نمودن چای و خوراک به جمع آوری هیزم های خشک و بر زمین افتاده پرداختند و تعدادی از هیزم های افتاده بر روی زمین را جمع آوری نمودند. اگر چه طبیعت بهاری یکی از خلقت های زیبای پروردگار است ، اما همرکابان سبز در هر چهار فصل سال با طبیعت و زیبایی های آن آشتی نموده اند و تلاش کرده که تفریحات لحظه ای خود را دور از لتمه رساندن به طبیعت و گیاهان سپری کنند. و سعی نموده اند که با در نظر گرفتن مکانی مناسب دور از گیاهان و درختان در جایی خاکی و بدون رشد گیاهی در طبیعت ، آتش فراهم کنند در همین راستا بعد از اتمام تفریح پسماندهای پلاستکی خود را با آن آتش زده و اضافه خوراکی های نانی و قابل تجزیه را برای پرندگان بجا گذاشته و مهمتر از همه ی آنها با چند بطری پلاستک آب ، آتش هیزم ها را خاموش نموده اند. تا زغال های داغ و بجامانده از هیزم ها با افزایش باد به روی طبیعت پخش نشده و منجر به آتش سوزی مراتع و جنگلها نشود.

گروه همرکابان محوری ادآ قرار است در جلسه های بعدی مجموعه اردوهای ” همرکاب جامعه ی سالم” به توزیع کیسه های زباله در مناطق تفریحی و جنگلی بخش خاومیرآباد ، مرکزی و سرشیو بپردازد.

منطقه تفریحی و جنگلی ” گاگل و بناوچله” 

منطقه تفریحی گاگل و بناوچله میانبری است که مابین روستاهای گاگل و هانه شیخان در ظلع جنوب غربی آن روستاها قرار گرفته است . مسیر خاکی ” گاگل به روستای بناوچله و دره وران” در موقعیت جغرافیایی کوهستانی و دشت مانند قرار دارد که در میان آن ، رودخانه ای زیبا و طبیعی  به مساحت بیش از ۲۰ کیلومتر از روستای انجیران آغاز شده  و از دو راهی مسیر گاگل به بناوچله و روستاهای خاومیرآباد جنوبی و سپس به سیف علیا ، محمده و روستای سیف سفلی به پایان می رسد. آب این رودخانه بیشتر در فصل بهار جاری خواهد شد و برای زمینهای کشاورزی منطقه ی خاومیرآباد مورد استفاده قرار می گیرد. زیبایی منطقه ی کوهستانی و دشت مانند “گاگل و بناوچله ” در فصل بهار با شرایط سرسبز و موقعیت زیبای تپه ها و کوههای جنگلی که در کنار هم قرار گرفته اند در میان آن ها جویباری زیبا و چشمه ای طبیعی و زلال سرازیر شده است. مساحت این دشت زیبا و کوهستانی در مسافت ۵ کیلومتر  قرار گرفته است.  در کنار  رودخانه ی طبیعی گاگل به روستای بناوچله جاهای بسیاری برای اسکان و تفریح خانوادگی وجود دارد.

به روایت تصویر

همچنین ببینید

تا اطلاع ثانوی ثبت نام متوقف است.

به استحضار متقاضیان درخواست کننده کارت همرکابی سبز میرسانیم که صدور کارت همرکابی سبز تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *